Dziecko,Mamy Tematy,Taty Tematy

Witaj Szkoło! 6-latek w szkole

23 sie , 2015  

 

 

Nadchodzi sądny dzień, wrócą korki na mieście, zrujnujemy portfele na wyprawki, znowu przyjdzie nam wysiadywać na wywiadówkach, ale też wszystko wróci do pewnej normy… Tak, normy, bo początek września to także powrót do rutyny, powrót do całkiem fajnego ułożonego życia i to aż na 10 miesięcy.

To opis życia od 1 września dla tych rodziców, których dzieciaki chodzą już do szkoły kolejny rok.

 

A dla tych, którzy posyłają je po raz pierwszy? 

Na pewno będzie to strach przed nieznanym dla samych maluchów, a  dla rodziców – czas niepewności…” Jak to będzie? ”

Na rodziców sposobów nie znam…ale znam ich kilka na dzieciaki, takich prostych- prosto z serca.

 

DASZ RADĘ – Dasz radę kochanie, będzie inaczej niż w przedszkolu, ale tylko trochę. Pamiętasz jak pani Zosia przychodziła do was do salki i grała wam na pianinie? I jak śpiewaliście nowe piosenki? To będzie się teraz nazywać lekcja muzyki. A jak katechetka przychodziła i mówiła Wam o Bozi, pamiętasz? To będzie się teraz nazywać religia. A jak z panią biegaliście, graliście w piłkę lub ćwiczyliście w kółku? To będzie teraz lekcja w-f. To pisanie literek i liczenie lalek i samochodzików to nic innego jak lekcje języka polskiego i matematyki. Widzisz, wszystko to już znasz… teraz tylko zamiast siedzieć na podłodze usiądziesz w szkolnej ławce (w niej też możesz się do woli powiercić)… Reszta będzie taka sama.

 

NOWY PRZYJACIEL – Mamy numery telefonów do Krzyśka, Józka, Ali i Zośki… Jak chcesz możemy do nich zadzwonić i umówić się na plac zabaw w niedzielę lub na lody w sobotę. A w nowej klasie jak myślisz ilu będzie nowych kolegów i koleżanek ? Ciekawe czy ktoś będzie lubił zbierać auta jak Ty? Może będzie miał większą kolekcję niż koledzy z przedszkola i się powymieniacie. Na pewno się polubicie, bo każdy będzie chciał poznać nowych kolegów, tak bardzo jak Ty.

 

A ONI MÓWILI, ŻE:

  • ” Teraz to się zacznie: obowiązki, poranne wstawanie, nie pobiegasz już na podwórku bo się będziesz uczył” – Naprawdę ? A pomyśl czy mają rację… Wstawałeś codziennie rano do przedszkola, to i teraz do szkoły będziesz wstawać. Musiałeś pamiętać żeby zabrać bibułę, zdjęcie rodzinne lub plecak na wycieczkę, bo Pani prosiła? To i teraz będziesz potrafił to zapamiętać i spakować. A po przedszkolu chodziłeś na rower i plac zabaw? – to i teraz pójdziesz.
  • „ Biedne dziecko, dzieciństwo mu się skończy, jak on sobie poradzi, taki maluszek?”- Kochanie, a czy Ty jesteś małym, czy dużym dzieckiem? Aaaa, no skoro jesteś już taaaki duży, to Ciebie to w ogóle nie dotyczy, w ogóle – prawda?

 

BĘDĘ PRZY TOBIE: Opowiadaj mi codziennie o wszystkim. O Ani z warkoczami i Tomku co ma fajny piórnik, o tym czego się boisz i co śmiesznego Ci się przydarzyło. Opowiadaj co mówiła Pani i o co prosiła. Pokazuj czego się nauczyłeś lub czego nie rozumiesz….a ja będę zawsze, zawsze Cię słuchać i pokażę Ci jak samemu znaleźć na wszystko sposób 🙂

 

 

Interesujące? POLUB nas na Facebooku i obserwuj na twitterze

Avatar photo

Autor Ewelina

Zawodowo związana z branżą budowlaną, prywatnie mieszkanka ukochanego Gdańska, szczęśliwa żona i matka rosnącego jak na drożdżach syna. Jej pasją jest świat kulinarny. Uwielbia odkrywać nowe smaki, po czym szybko wprowadza je do swojej kuchni. Rozdarta między idealnym BMI a idealnie wysmażonym steakiem. Miłośniczka skandynawskich kryminałów.

, ,