Dziecko,Mamy Tematy,Taty Tematy,Zrób to sam

Zrób to sam – kreatywne zabawy dla dzieci. Przedszkole Ciotki Jotki

19 Paź , 2014  

 

Przedszkole Ciotki Jotki  – kreatywnie z dziećmi

Internet pełen jest porad i informacji dla młodych rodziców. Co jednak, jeżeli „rodzicem” jesteś jedynie chwilowo, opiekując się potomstwem swoich bliskich. Nie każdy jest w stanie się odnaleźć, gdy przychodzi mu czas opieki nad dziećmi, szczególnie jeżeli sam ich nie posiada, oraz  niekoniecznie miał okazję bawić młodsze rodzeństwo. W takich sytuacjach należy się zastanowić, w jaki sposób można ciekawie i kreatywnie spędzić te kilka godzin w towarzystwie maluchów, tak by nie wyrywać sobie z głowy ostatnich włosów już po godzinie. Oczywiście wiele zależy od wieku dzieci oraz tego, czy mamy do czynienia z małymi leniuszkami, którym dla naszego i ich spokoju wystarczy włączony telewizor, czy może z dziećmi które muszą mieć zaplanowaną każdą jedną wolną chwilę, bo inaczej rozniosą nam całe mieszkanie…

Jako najmłodsza z rodzeństwa mam od ładnych kilku lat okazję opiekowania się i spędzania czasu z córkami siostry – Olgi. Obie dziewczyny uwielbiają ciekawe zajęcia, więc ich wizyty nigdy nie kończą się na puszczeniu bajki z telewizora. Odkąd Hania skończyła mniej więcej trzy lata, przed każdą wizytą starałam się przygotować specjalny plan zajęć, zależało mi bardzo, by u swojej ukochanej cioci mogła robić coś z czego będzie dumna i przede wszystkim coś co angażowało nas obie. Po latach takiego podejścia mogę z dumą stwierdzić, że wytworzyła się między nami ogromna więź, a dziewczynki uwielbiają czas spędzany ze mną. Młodsza Ida, mając lekko ponad dwa latka już wołała, czy po południu może pójść z Hanią do „przedszkola cioci Jotki”, a pytania co tym razem dla nich przygotowałam potwierdzały moje założenia, że warto się na takie wizyty przygotować.

 

przedszkole

www.flickr.com/photos/derpunk/59434831

ZRÓB TO SAM – Cykl zabaw kreatywnych dla dzieci.

STARTUJEMY!

Wizyt w przeciągu ostatnich lat było wiele, tak samo jak wiele było ciekawych zajęć i pomysłów na spędzanie wolnego czasu w towarzystwie dzieci, dlatego chciałabym i mam nadzieję spotka się to z waszym zainteresowaniem, przedstawić na portalu MamyTatyTematy cykl wpisów poświęcony ciekawym zabawom, zajęciom oraz sposobami spędzania czasu z dziećmi, tak by opieka nad dziećmi była miło wspominana zarówno przez maluchy, jak i osobę zajmującą się nimi. Mam nadzieję, że wiele cioć i wujków, a kto wie może i dziadków, będzie mogła znaleźć tu przydatne informacje oraz tutoriale, które pomogą stworzyć tę wyjątkową więź podczas tych sporadycznych kilku godzin z dziećmi.

Uważam, że jest to niezwykle istotne jeszcze z jednego powodu. Odpowiednia opieka nad dziećmi członków rodziny, czy znajomych nie tylko wpłynie dobrze na nas i podopiecznych, ale też pozwoli rodzicom na chwile oddechu, czasu dla siebie, których jak zakładam wielokrotnie im brakuje. Nie ma lepszego prezentu dla bliskich niż umiejętność i chęć opieki nad ich pociechami, dając im tym samym chwilę oddechu.

Już za kilka dni pojawi się pierwszy wpis, w którym przedstawię sprawdzone pomysły na ciekawe zajęcia z dziećmi. Zapraszam do śledzenia cyklu Zrób To Sam:)

 

Dorota zwana również Ciocią Jotką:)

Interesujące? POLUB nas na Facebooku i obserwuj na twitterze. 

 

 

Dorota Orzeł

Autor Dorota

Dorota Orzeł - od 9 do 17.00 pracownik dużej korporacji. Po 17.00 oddana partnerka i opiekunka dwóch kotów. Uwielbia śpiew, pisze „do szuflady” wierząc, że kiedyś stworzy dzieło dla potomnych. Wiecznie szuka odpowiedniego hobby – na szukaniu się zazwyczaj kończy. Dobra ciocia, która rozpieści każdego malucha z otwartym i kreatywnym podejściem do życia.

, , , ,